AeroGel płyta termiczna

Nanotecna

Nanotecna jest firmą specjalizującą się w badaniach, rozwoju i produkcji innowacyjnych produktów dla budownictwa, przemysłu, medycyny i chłodnictwa.
Głównym przedmiotem zainteresowania są badania i wykorzystanie komponentów nanotechnologicznych. Praca zespołu technicznego firmy, która prowadzi nowatorskie badania i centrum rozwoju zlokalizowane są we Włoszech w Rimini, to środowisko pracy sprzyja opracowywaniu nowych rozwiązań i ich praktycznym testom.


Specjalizacja Nanotecna opiera się na opracowywaniu rozwiązań krytycznych problemy. Nie tworzymy produktów masowych i powszechnie używanych, ale
innowacyjne rozwiązania problemów trudnych do rozwiązania, to nie przypadek, że często potrzeba lat badań, aby stworzyć produkt, który faktycznie rozwiązujemy problemy, ale to jest to, co nas pasjonuje i to właśnie robimy codziennie.
Firma specjalizuje się w produkcji systemów ociepleń o małej grubości, które w szerokim zakresie korzystają z najnowocześniejszych technologii. Próżnia Nanovaku – jest flagowcem tej produkcji. Panele, które oferujemy, są wydajność aż 8 razy większej niż w przypadku tradycyjnych izolatorów o dużej grubości.


W asortymencie produktów szeroko wykorzystuje się Airogel do produkcji paneli izolacyjnych i wysokiej klasy powłoki techniczne. Nasz zespół techniczny stale pracuje nad udoskonaleniem poszukiwanie i wykorzystanie nowych materiałów nanotechnologicznych.
Nasze zakłady produkcyjne znajdują się w Rimini (RN), w którym znajduje się kompleks produkcyjny najnowocześniejszych firm, które współpracują, aby osiągnąć postęp technologiczny.


Nanotecna dba o wszystkie procesy przemiany cennego surowca dostępnych do jego dyspozycji, w tym pakowania wysokopróżniowego, co radykalnie poprawia wydajności tych specjalnych materiałów. Szacunek dla środowiska jest jednym z głównych filarów badań firmy i rozwój.


Produkujemy również ponad 60 produktów do usuwania pleśni, wilgoci i zacieków oraz do impregnacji, a także kompletną linię innowacyjnych dekoracji do zewnętrznego i wewnętrznego użytku. Nasze produkty gwarantują ochronę termiczną, akustyczną i atmosferyczną dla budynków, a także rozwiązanie problemów związanych z wilgocią, pleśnią i przenikaniem wody.

Nanotecna produkuje również kompletną linię produktów dla budownictwa ekologicznego, wykorzystując jako bazę głównie specjalny rodzaj wapna naturalnego o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i doskonałej urabialności, które w połączeniu z nanotechnologicznymi wypełniaczami, materiałami roślinnymi i specjalnymi dodatkami zapewnia wyjątkowe właściwości użytkowe na rynek pokryć dla Bioarchitektury. Cała gama naszych naturalnych
produktów na bazie wapna czerpie inspirację z technik budowlanych naszych poprzedników, mistrzów starożytnego Rzymu, dzięki którym cuda architektury, które obserwujemy po 2000 latach ekspozycji na warunki atmosferyczne, dotarły do ​​czasów współczesnych.

W ostatnich latach Nanotecna wprowadziła na rynek różne innowacyjne produkty, które są obecnie w powszechnym użyciu i rozwiązują ogromne problemy dotykające budynki na co dzień. Kontynuujemy naszą pracę z zaangażowaniem, mając pewność, że nasze badania i rozwój będą co roku wprowadzać na rynek innowacyjne produkty rozwiązujące krytyczne problemy.

nanotecna building



Lokalizacja biura Nanotecna znajduje się w kontekście krajobrazowym stworzonym, aby zapewnić stymulujące i wygodne środowisko pracy, zanurzone w naturze i postindustrialnej przebudowie starego młyna Carlotti.

nanotecna areas

CZYM JEST AeroGel?

nanotecna aerogel

AeroGel to jedna z najbardziej unikalnych i innowacyjnych substancji odkrytych w XX wieku.
Powstaje w wyniku połączenia gazu z substancją stałą. Rezultatem jest solidna pianka o właściwościach wysoce izolacyjnych, ognioodpornych, hydrofobowych, elastycznych i oddychających.


Aerożel to obecnie najlżejsza substancja stała na świecie, składająca się w 99,8% z powietrza i w 0,2% z bezpostaciowej krzemionki. Oprócz tego, że jest bardzo lekki, aerożel jest doskonałym izolatorem termicznym i jest odporny na bardzo wysokie temperatury.
Aerożel ma wiele zastosowań: w budownictwie zrewolucjonizował techniki izolacji termicznej, z czasem przekształcając się w produkt izolacyjny o małej grubości do zastosowań cywilnych i budowlanych.


Jego powierzchnia w dotyku przypomina gumę piankową, choć nie jest tak miękka, ma się wrażenie dotykania lekkiej, ale sztywnej pianki i jest to materiał bardzo suchy, ponieważ nie zawiera żadnych części płynnych. Jest to materiał absolutnie odporny dzięki swojej mikrostrukturze dendrytycznej, która sprawia, że jest bardzo porowaty.

Jak narodził się aerożel?

nanotecna nasa

Pierwsze cząsteczki aerożelu powstały w 1931 roku w wyniku zakładu Stevena Kistlera i Charlesa Learne’a. Wyzwanie polegało na tym, kto jako pierwszy zastąpi płynną żelatynę gazem i jednocześnie zapobiegnie zapadaniu się żelu.

Eksperyment zakończył się sukcesem i narodził się przodek Aerogelu. Steven Kistler wymyślił, jak wysuszyć żel i zapobiec jego zapadaniu się. Odebrał ciecz w wysokich temperaturach i ciśnieniach. Praca Kistlera doprowadziła do produkcji aerożelu na bazie krzemu, aluminium, chromu i cyny. Wersja węglowa została po raz pierwszy opracowana w 1990 roku.

Na poziomie komercyjnym produkcję rozpoczęto około 1998 roku, produkt może się różnić w zależności od zastosowanych włókien, użytej matrycy i dodatków zmętniających zawartych w kompozycie.

NASA wykorzystała tę izolację do wychwytywania cząstek pyłu międzygwiazdowego podczas misji Stardust oraz do izolacji termicznej łazika marsjańskiego i skafandrów kosmicznych, a także wykorzystała ją jako komponent do produkcji rakiet tenisowych.

Areożel w budownictwie

AeroGel płyta termiczna

W świecie budownictwa aerożel jest stosowany jako izolacja o małej grubości do wnętrz i na zewnątrz. Ten typ pozwala wybrać izolację o najwyższych parametrach użytkowych i trwałości. Jego unikalne właściwości sprawiają, że jest niezastąpiony w realizacjach wymagających maksymalnej wydajności termicznej przy minimalnej grubości.

Bardzo niska przewodność cieplna, elastyczność, wytrzymałość na ściskanie, hydrofobowość, oddychalność i łatwość użycia sprawiają, że jest to jeden z najskuteczniejszych izolatorów cieplnych dostępnych obecnie na rynku, stanowiący w istocie ostatnią granicę w izolacji termicznej.
Dzięki procesom nanotechnologicznym izolatory aerożelowe łączą aerożel z amorficznej krzemionki (SiO2) i wzmacniające włókna mineralne o dużej gęstości, aby zapewnić produktom maksymalną wydajność cieplną i łatwą instalację.

Panele aerożelowe są testowane i certyfikowane we Włoszech przez niezależne laboratoria i wyróżniają się jakością, zawartością technologiczną, niezawodnością i wydajnością.
Maty aerożelowe mają przewodność cieplną λ D 0,015 W/mK i oferują do 4 razy wyższą wydajność cieplną niż tradycyjne izolatory.
Włóknista natura o dużej gęstości zapewnia również izolatorom aerożelowym doskonałe właściwości pochłaniania dźwięku.

DLACZEGO warto AeroGel płyta termiczna?

Jak wspomniano powyżej, jedną z głównych właściwości Aerożelu jest jego duża siła izolacyjna.
Przewodność cieplna certyfikowana zgodnie z normą UNI EN ISO 12667 należy do najniższych spośród wszystkich dostępnych izolatorów i wynosi λ 0,015. Właśnie z tego powodu aerożel stosuje się do izolacji wewnętrznych i zewnętrznych o małej grubości, ponieważ dzięki temu rodzajowi materiału powłoka termoizolacyjna stwarza o wiele mniej problemów niż duża grubość, takich jak:

  • Powstawanie progów i załamań,
  • Demontaż rynien spustowych,
  • Zmiana położenia żaluzji okiennych,
  • Pogrubiona izolacja mostków termicznych.
nanotecna tabel

AeroGel płyta termiczna ODDYCHAjąca I HYDROFOBOWa

Hydrofobowość tego niezwykłego produktu oznacza, że nie ulega on znaczącym stratom właściwości izolacyjnych w przypadku absorpcji wody, co jest wyjątkową cechą w porównaniu z wieloma tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi.

nanotecna hydroproof

Aerożel jest WYTRZYMAŁy, TRWAŁy I OGNIOODPORNy

AeroGel płyty termiczne są bardzo wytrzymałe i elastyczne, zachowując jednocześnie wydajność nawet przy największych obciążeniach. Dzięki swojej wytrzymałości na ściskanie można je z łatwością stosować również do izolacji termicznej pod jastrychami. Będąc materiałem obojętnym, doskonale przeszedł testy starzenia, potwierdzając stabilność działania w czasie.

AeroGeljest doskonałą powłoką przeciwpożarową, posiadającą Euroklasę A2/s1/d0, dzięki czemu umożliwia aplikację w warunkach użytkowania, w których wymagany jest wyższy poziom właściwości użytkowych.

AeroGel jest materiałem, który może być używany w sposób ciągły, w temperaturach od –200°C do temperatur 650°C. Systemy izolacji aerożelowych nie zawierają substancji sklasyfikowanych jako niebezpieczne zgodnie z Rozporządzeniem WE 1272/2008 CLP.

nanotecna aplication
nanotecna dach 10cm
nanotecna sufit
nanotecna ściana
nanotecna ściana wentylowana
nanotecna podłoga
nanotecna podłoga pływająca
nanotecna ściana renowacja
nanotecna ściana fałszywa
nanotecna rama okna
nanotecna izolacja stropów garażów
nanotecna ściana balkonu i tarasu
nanotecna ściana montaż

JAK UKŁADAĆ PANELE AeroGel

Panele AeroGel stosuje się tak samo, jak każdy inny tradycyjny panel płaszczowy.
Klejone są za pomocą specjalnej pianki lub kleju warstwowego Nanoglu. Mocują się do ściany za pomocą dostarczonych kołków. Nakłada się Aerofix, środek przyczepny do odtłuszczającej sierści. Szpachlówkę wykonuje się za pomocą Nanoglu z umieszczonymi w środku siatkami o gramaturze 160 g. Aby ułatwić uchwycenie wykończenia, stosuje się Aerofix. Nakładany jest tynk Refiner Silox.

Powierzchnia, na której będą układane panele, musi być regularna, gładka, płaska i nie może posiadać krawędzi ani innych wystających elementów. Jeżeli zachodzi jeden lub więcej z tych warunków, należy najpierw wygładzić ścianę za pomocą szpachli INNERFIN lub podobnej, jak w przypadku każdej ściany aplikacji Należy odpowiednio zadbać o przygotowanie dna.

Można go nakładać na szeroką gamę porowatych i nieporowatych podłoży, takich jak beton, cement włóknisty, cegły, kamień, mur, wstępnie malowane konstrukcje metalowe, impregnowane i nieobrobione drewno, podłoża malowane na zewnątrz i wewnątrz. Podłoża należy wcześniej oczyścić z kawałków kruchych i niestabilnych, a w przypadku ich zniszczenia odpowiednio odnowić. W zależności od konserwacji podłoży, terminowo i odpowiednia podstawa izolacyjna może być zalecana.

Przed montażem produktu należy odbyć kurs instalacyjny, który uprawnia do uzyskania certyfikatu specjalisty ds. montażu systemów Aero vaku.

nanotecna opakowania

KARTA DANYCH TECHNICZNYCH AeroGel

Termoizolacyjny, odporny na ściskanie, niepalny, paroprzepuszczalny panel AeroGel.
Nadaje się do renowacji i przebudowy budynków oraz ogólnie do wszystkich zastosowań cywilnych i przemysłowych, które wymagają wysokiej izolacyjności i zmniejszonej grubości pakietu izolacyjnego. Nadaje się do nakładek zewnętrznych i wewnętrznych.
Obszary zastosowania:

  • Ściana szczelinowa
  • Płaszcz ścienny
  • Spadzisty dach
  • Pod jastrychem
  • Ogrzewanie promiennikowe
  • Płaski dach
  • Mostki termiczne
    Wymiary:
    1500 mm x 500 mm.
    Dostępne grubości:
    6mm.–10mm.–20mm.–30mm.– 40mm.–50mm.–60mm.
nanotecna tabela wł

AeroGel NATURALNIE EKOLOGICZNY

AeroGel płyta termiczna jest 2-4 razy mniejsza i lżejsza niż tradycyjna izolacja, co oznacza, że już podczas transportu oszczędza się co najmniej 25-50% emisji CO2 do środowiska.

nanotecna recykling

CERTYFIKATY Aerożel

Cała gama Aero vaku jest certyfikowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i weryfikowana przez najlepsze instytuty.

nanotecna certyfikaty

Skontaktuj się już teraz!





Często zadawane pytania FAQ:

Jakie są kluczowe cechy AeroGel płyty termicznej i akustycznej?

AeroGel płyta termiczna charakteryzuje się niską przewodnością cieplną, elastycznością, wytrzymałością na ściskanie, hydrofobowością, oddychalnością oraz łatwością użycia. Doskonale pochłania dźwięk.

Jaki jest zakres zastosowań AeroGel płyty termicznej?

AeroGel płyta termiczna stosowana jest do izolacji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej budynków, oferując do 4 razy wyższą wydajność niż tradycyjne izolacje cieplne.

Dlaczego warto wybrać AeroGel płyta termiczna?

AeroGel płyta termiczna oferuje doskonałą izolacyjność termiczną przy minimalnej grubości, eliminując problemy związane z tradycyjnymi izolacjami, takie jak powstawanie progów czy załamań, pogrubień czy zmniejszenia powierzchni lub wysokości pomieszczeń.

Jakie są cechy wytrzymałościowe i ognioodporne AeroGel?

AeroGel jest wytrzymały, elastyczny, utrzymuje swoją wydajność nawet pod dużym obciążeniem. Posiada Euroklasę A2/s1/d0, co świadczy o doskonałej ognioodporności.

Jak układać panele AeroGel?

Panele AeroGel układa się podobnie jak tradycyjne panele płaszczowe, korzystając z kleju warstwowego Nanoglu. Mocuje się za pomocą dostarczonych kołków, zapewniając regularną, gładką powierzchnię.

Build Company
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0